Dlaczego etanolowe kominki Planika są bezpieczne?

Wiele osób które noszą się z myślą zakupu kominka, nurtuje pytanie jak wybrać bezpieczny kominek. W swojej ofercie Planika posiada kominki, oparte o innowacyjne technologie.

Kominki Commerce

W przypadku manualnych kominków serii Commerce palenisko posiada wkład zbudowany z wysoce chłonnych włókien. Włókna absorbują ciecz i nawet przy przwróceniu paleniska wlewem do dołu, łatwopalny płyn nie ma szans się wylać. Stąd nawet przwrócenie kominka, zabezpiecza przed ryzykiem pożaru.

Kominki automatyczne

Innowacyjna technologia BEV zapewnia czyste spalanie oparów bioetanolu. Wewnątrz urządzenia wbudowany jest zbiornik w którym podgrzewane jest paliwo. Na palnik podawane są jedynie łatwopalne opary. Palniska automatyczne jak np. FLA 3, Prime Fire czy L-Fire, wyposażone są w liczne czujniki bezpieczeństwa – przegrzania, przelania, przechyłu czy aktywności sejsmicznej itp. Podczas pracy kominka blokowana jest możliwość dolania łatwopalnego paliwa. Uzupełnianie go również odbywa się za pomocą automatycznej pompki tłoczącej. Urządzenia posiadają również tzn. blokadę rodzicielską.

Wszystko to sprawia, że kominki Planika są jednymi z najbezpieczniejszych produktów dostępnych na polskim i światowym rynku.

Biokominek Gratis