Dlaczego etanolowe kominki Planika są bezpieczne?

Wiele osób, które noszą się z myślą zakupu kominka, nurtuje pytanie jak wybrać bezpieczny kominek.

W swojej ofercie Planika posiada kominki, oparte o innowacyjne technologie. W Planika wśród kominków etanolowych wyróżnić należy biokominki manualne serii Commere oraz paleniska automatyczne oparte o innowacyjną technologię BEV. Dowiedz się więcej o technologiach użytych w oferowanych kominkach.

Kominki Commerce Planika

W przypadku manualnych kominków serii Commerce palenisko posiada wkład zbudowany z wysoce chłonnych włókien. Włókna absorbują ciecz i nawet przy przewróceniu paleniska wlewem do dołu, łatwopalny płyn nie ma szans się wylać. Wykorzystanie takiego systemy ogranicza ryzyko pożaru przy wywróceniu kominka, jednocześnie zapewniając efektywne spalenie biopaliwa.

Najchętniej wybierane biokominki w tej technologii to Simple Commerce, Totem oraz Jar.

Kominki automatyczne Planika

Innowacyjna technologia BEV zapewnia czyste spalanie oparów bioetanolu. Wewnątrz urządzenia wbudowany jest zbiornik ,w którym podgrzewane jest paliwo. Na palnik podawane są jedynie łatwopalne opary. Palniska automatyczne jak np. FLA 3, Prime Fire czy L-Fire, wyposażone są w liczne czujniki bezpieczeństwa – przegrzania, przelania, przechyłu czy aktywności sejsmicznej itp. Podczas pracy kominka blokowana jest możliwość dolania łatwopalnego paliwa. Uzupełnianie go również odbywa się za pomocą automatycznej pompki tłoczącej. Urządzenia posiadają również tzn. blokadę rodzicielską.

Wszystko to sprawia, że kominki Planika są jednymi z najbezpieczniejszych produktów dostępnych na polskim i światowym rynku.

System pompki tłoczącej paliwo

Zapomnij o dolewaniu biopaliwa przy użyciu lejka. Planika w automatycznych kominkach etanolowych do każdego urządzenia dołącza automatyczną pompkę uzupełniająca płyn. System pompki sprawia, że tankowanie paliwa jest jednoczenie wygodne i bezpieczne.

Kominek Planika na jachcie

Poznaj jedne z najciekawszych realizacji z paleniskami automatycznymi Planika.

CzechEnglishPolish