Ogień w meblu – kominek do zabudowy meblowej

Kominek do zabudowy meblowej – jakie rozwiązanie wybrać?

Niewątpliwie pytanie jaki kominek do zabudowy meblowej wybrać, to pytanie które otrzymujemy co raz częsciej ? Szafka RTV z wbudowanym biokominkiem czy kominek w meblościance, a nad nim telewizor odważnie pojawiają się w projektach i realizacjach. Jednak nasi klienci nadal mają obawy, aby w takiej zabudowie umieszczać inne rozwiązanie niż kominek elektryczny – czy słusznie?

Kominek w meblu – jakie mamy możliwości?

Oczywiście wiele osób zastanawiając się nad sposobem umieszczenia paleniska w swoim wnętrzu, chętnie widziałoby ogień otoczonym pięknym drewnem, lakobelem lub innym palnym materiałem. Tego typu obudowy idealnie wpisują się w aranżacje wnętrz i nadają im ciepłego klimatu. Ale czy są one bezpieczne? Ogień w połączeniu z palnym materiałem przywodzi na myśl ryzyko pożaru, stąd aby uniknąć niebezpieczeństwa korzysta się z kompromisu i decyduje na kominek elektryczny. Elektryczne kominki oczywiście stanową wygodne rozwiązanie zapewniające efekt wizualny, jednak nigdy w 100% nie bedą oddawać wyglądu prawdziwych płomieni.

Jakie zatem są inne możliwości? Planika oferuje kolejne innowacyjne rozwiązanie – ekologiczne i bezpieczne, a zarazem zapewniające unikalny i prawdziwy ogień. Bioetanolowe kominki do zabudowy meblowej od Planika, oparte są o innowacyjną metodę czystego spalania oparów biopaliwa i wyposażone zostały w liczne czujniki gwarantujące bezpieczeństwo. Od pewnego czasu wśród dostępnych modeli palenisk automatycznych, pojawiły się wkłady posiadające specjalną obudowę z deflektorem, które dają możliwość umieszczenia kominka w obudowie z palnych materiałów. 

Wkłady Planika które można umieścić w zabudowie meblowej 

Kominki Planika wyposażone zostały w specjalmy stalowy Casing, który został wykomamy w taki sposób, że po umieszczeniu w konstrukcji tworzy od ” poduszkę powietrzną” zapewniającą izolację termiczną, a dołączony deflektor kieruje gorące powietrze tak, aby nie miało ono wpływu na zabudowę.

Modele kominków, które można umieścić w meblu:

Jakie typy zabudowy można uzyskać z kominkami do zabudowy w meblu Planika

  • frontalną
  • narożną
  • trójstronną
  • typu wyspa
  • typu room divider

Podsumowując nie musimy ograniczać wyobraźni projektując wystrój wnętrza, wystarczy odpowiedni kominek. Jeśli masz wciąż wątpliwości lub potrzebujesz więcej informacji skontaktuj się z naszymi ekspertami kominkowymi.

CzechEnglishPolish