Telewizor nad kominkiem

W aranżacjach i projektach wielu architektów oraz stylistów wnętrz spotykamy się z przyciągającym wzrok elementem – telewizor zawieszony nad kominkiem. Takie rozwiązanie podoba się szerokiemu gronu klientów. Wielu z nich nie zdaje sobie spawy, że niewłaściwie dobrany kominek i sposobie jego montażu, może uszkodzić telewizor.

Jaki wybrać zatem wybrać kominek by powiesić nad nim telewizor?

Przede wszystkim musimy mieć świadomość, że ogień wytwarzać będzie wysoką temperaturę, która może uszkodzić wrażliwą elektronikę. Stąd zdecydujmy się na palenisko, które posiadać będzie możliwość regulacji wysokości płomienia.

Najlepiej aby sterowanie wzmocnione było dodatkowymi czujnikami bezpieczeństwa. Takie urządzenia oferuje między innymi Planika w swoich etanolowych kominkach. Kominki automatyczne Planika steruje się pilotem i urządzeniami mobilnymi.

Bezpieczna instalacja kominka i telewizora.

Grafika poniżej ilustruje jak zainstalować poprawnie wkład kominkowi i telewizor. Taki sposób instalacji sprawia, że telewizor nie ulegnie uszkodzeniu, gdy użyjemy kominka Planika. Zobacz najczęściej wybierane wkłady

montaż tv z kominkiem

Telewizor nad kominkiem -podsumowanie

Telewizor nad kominkiem to połączenie, które doskonale sprawdzi się w salonie, jadalni czy innym pomieszczeniu codziennego użytku. Ważne aby wybierać modele, gwarantujące bezpieczne korzystanie z telewizora w czasie gdy kominek jest zapalony.

CzechEnglishPolish